Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

1.Farmársky dom.Na tvoju farmu pravidelne prichádzajú zákazníci, ktorí chcú od teba kúpiť tvoj tovar. Akonáhle sa začne tvoj farmársky dom nepokojne sem a tam kyvotať, znamená to že prišiel zákazník, ktorý má záujem o tovar z tvojho sortimentu.

Zákazníci prichádzajú k tebe až 6-krát denne. Ako Premium-farmár dostaneš denne dokonca až 12 zákaziek. K tvojim pravidelným denným zákazkám ti trhový vyvolávač môže zabezpečiť ďalších 5 zákaziek. Musíš mu však za to zaplatiť. Stačí kliknúť na ikonu megafónu nachádzajúcu sa naľavo od zoznamu tvojich zákaziek.

Ak chceš vidieť zákazku, klikni na svoj farmársky dom. Otvorí sa ti okno v ktorom vidíš, kto a čo presne od teba chcú kúpiť. Zelený znak zaškrtnutia, ťa informuje či máš dostatok tovaru alebo nie. Máš zaškrtnuté a označené všetko? Skvelé, tak klikni na zelenú šípku a zákazka bude vybavená. Odmena za zákazku ti je okamžite pripísaná. Keď sa ti nejaká zákazka nezdá dostatočne lukratívna, klikni jednoducho na "Odmietnuť".

2.Mlyn. Akonáhle postavíš na farme chlievy, stajne a chováš v nich zvieratá, potrebuješ krmivo. Každý druh zvierat má rád iný druh krmiva, ktoré musíš v mlyne namiešať. Krmivo sa môže skladať z jedného alebo viacerých druhov plodín.

V mlyne môžeš robiť krmivo pre všetky zvieratá, ktoré aktuálne chováš. Ale nezabudni: Krmivo potrebuje na výrobu určitý čas a môžeš vyrábať len pekne jedne po druhom. Ak potrebuješ vyrobiť súrne iné krmivo, výrobu môžeš kedykoľvek zrušiť - krmivo vyrobené pred zrušením ti zostane.

3.Hnojivo.Fuj, ale to tvoje hnojisko smrdí ... ale hnoj bezpodmienečne potrebuješ ako hnojivo pre svoje plodiny, aby rástli a kvitli. Hnojené plodiny vedia odolať i príležitostným búrkam. Akonáhle postavíš chlievy alebo stajne, musíš z nich pravidelne kydať hnoj; a takto sa vytvorí ekologický reťazec. Tvoje hnojisko pojme 100 jednotiek hnoja.

4.Kombajn.Tento kombajn Fabia, je veľmi užitočný stroj v tvojom vozovom parku. Nájdeš ho hneď vedľa hnojiska. Po aktivácii pomocníkov pri zbere úrode môžeš sa jediným kliknutím postarať o omietku a pri chove s koňmi aj o koňoch. Za skromných 15 florénov, bude laždá s vylsovaných plôch vladmá. tento silne skvelý stroj 24 hodín v plnom nasadení!

5.Susedia.Tu si môžeš do hry pozvať tvojích priatelov.

6.Znak.Maj charakteristický znak svojej farmi aby ťa priatelia lepšie spoznali.

7.Stodola.Stodola je miesto skladovania všetkých druhov plodín a krmiva. Akonáhle zozbieraš úrodu alebo vyrobíš krmivo, automaticky sa všetko uloží v stodole. Tu sa tiež zobrazuje i stav tebou chovaných zvierat. Žiadny strach, tvoja stodola ma dostatok miesta. Stačí kliknúť na stodolu a hneď vidíš aký tovar máš na sklade.

8.Nádrž na vodu.Aby si mohol svoje plodiny pravidelne zavlažovať a tiež aj napájať svoje zvieratá, na svojej farme máš aj nádrž na vodu. Tá uschováva obmedzené množstvo vody. Ak vodu spotrebuješ, za grajciare môžeš nádrž opäť naplniť.

Nádrž na vodu nemôžeš premiestniť. Môžeš však dokúpiť ďalšie nádrže na vodu, ktoré potom môžeš ľubovoľne rozmiestniť po farme.

9.Zelené silo.Vedľa vodnej nádrži stojí zelené silo. Tu môžeš za florény nakúpiť superhnojivo a superkrmivo. Vďaka superhnojivu rastú tvoje plodiny 2x rýchlejšie. Potom ako nakŕmiš zvieratá superkrimvom, budú rásť dvakrát rýchlejšie.

10.Mapa.Cez mapu sa dostaneš  do mesta a aj na iné farmárske lúky.

Obrázok 1.Tutoriál.Pomôže ti začať

2.Rýchla sejba.

3. Políčka.Tu si môžete vybrať akú velkosť políčka chcete mať.

4.Stromy.Keď si kúpiš strom tak ho nájdeš tu.

5. Zvieratá.Tu zase nájdeš zvieratá.

6.Tu nájdeš ozdobné predmety.

7.Tu sa veci odstraňujú,premiestňujú a otáčajú.