Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok 1.Ovocná škôlka.Pravý farmár sa samozrejme vzorovo stará o svoje stromy - predovšetkým preto, že stromy prinášajú mnoho plodov bez veľkej námahy. Sadenice stromov môžeš kúpiť v ovocnej škôlke. I tu platí: Môžeš si zakúpiť len tie stromy, ktoré sú v závislosti na tvojom leveli aktivované.

2.Dielňa.V dielni môžeš svoje výbehy rozšíriť aby vyrábali rôzne produkty.Napr. vajcia,mlieko,vlna...

3.Obchod.Priamo vedľa pošty stojí nádherná, svetlami ozdobená budova. Tu vo farmárskom obchody môžeš nakupovať za grajciare a aj florény rôzne dekoratívne predmety pre tvoju farmu, upgrade pre stromy alebo chlievov pre tvoje zvieratá.

Máš chuť na pohodlnú lavičku, na ktorej si môžeš oddýchnuť? Alebo možno skvelý plážový kôš, z ktorého sa môžeš pyšne pozerať na prekrásnu fontánu alebo na tvoj rybník. To všetko a ešte omnoho viac nájdeš vo farmárskom obchode.

Nezáleží ti veľmi na kráse, ale si skôr pokrokový, hospodársky typ? Tak sa pozri do časti s upgrade a zakúp si najnovšie farmárske vymoženosti, vylepši svoje stajne, zušľachti stromy a produkuj rýchlejšie než ktorýkoľvek farmár.

4.Farmárske koleso šťastia.Keď klikneš na budovu, ktorá vyzerá ako veľký mlyn, dostaneš sa priamo k farmárskemu kolesu šťastia. Zatoč kolesom a vyhraj skvelé ceny. Každý deň, kedy sa prihlásiš do hry, dostaneš jedno zatočenie na farmárskom kolese šťastia zadarmo.

5.Pošta.Tak ako v každom meste, i poštu nájdeš samozrejme i u nás. Cieľom hry Farmerama nie je len stať sa majtrom-farmárom, - bez ďalšej komunity hráčov. Tu môžeš písať správy, preveriť odchádzajúcu a prijímaciu poštu a prezerať si zoznam svojich priateľov.

6.Banka.V hre Farmerama sú dve rôzne meny, grajciare a florény. A ako hovorí staré príslovie: Kto si neváži grajciare, ten si florény nezaslúži. No dobre, ale je to tak nejako.

7.Tesárstvo.Priamo vedľa farmárskej haly nájdeš tesárstvo, ktoré môžeš navštíviť ak potrebuješ chliev alebo stajňu pre tvoje zvieratá. Pre každý druh zvierat nájdeš vhodnú stajňu. Koľko stajní a chlievov pre svoje zvieratá postavíš je len a len na tebe.

8.Farmárska hala.Farmársku halu nájdeš v budove priamo vedľa semenárstva. Tu sa stretávajú najrôznejší ľudia, ktorí sa starajú o záležitostí okolitých dedín a fariem a podporujú sociálny život.
Splnením zákaziek, ktoré nájdeš vo farmárskej hale, získaš cenné odmeny ako grajciare, poháre alebo dokonca aj stajne pre zvieratá.

9.Semenárstvo.Semenárstvo je presne to miesto kde nájdeš všetko, čo sa týka semien. Tu môžeš získať semená pre všetky druhy ovocia a zeleniny. Môžeš pestovať len tie plodiny, ktoré sú, v závislosti na tvojom leveli, pre teba aktivované.
Niekedy sa oplatí, ak si porovnáš ceny s konkurenciou - pretože osivo vieš získať i inde. Okrem semenárstva vieš získať osivo i na trhu, od spoluhráčov.

10.Darčeky.Tu môžeš poslať každý deň svojím priatelom darček.

11.Stavenisko.Tu sa postavý budova keď je akcia

12.Turistické centrum.V turistickom centre můžeš pozvať priateľov a prezentovať svoju záhradu. Bližšie informácie nájdeš na fóre.

13.Tržnica.Na trhu môžeš svoj tovar ponúknuť ostatným hráčom. Maj na pamäti, že nevidíš všetky ponuky, ale stránky, ktoré sú usporiadané podľa cien. Na to by si mal pamätať pri stanovovaní tvojích cien.

Ponuky na trhu majú platnosť 7 dní. Ak svoj tovar nepredáš, vráti sa ti späť do stodoly; poplatok za trhové miesto sa zaráta vždy, je to jedno či tovar predáš alebo nie.

Ponuka na trhu je z technických dôvodov rozdelená. To znamená, že vidíš vždy len časť ponuky a pravdepodobnosť, že ako jeden z milióna farmárov, ktorí sú na trhu, nájdeš presne ponuku svojho priateľa, je veľmi malá.

Tip pre nových hráčov: Najprv by si mal sledovať, za aké ceny ponúkajú tvoji spoluhráči svoj tovar. Keď si už ako farmár zozbieral získal skúsenosti, aj sám si môžeš otvoriť stánok a predávať svoj tovar svojim spoluhráčom. To ti prinesie výhodnú možnosť privyrobenia si.

14.Strážna veža.Len pre prémium farmárov